Zpět

QUEENKA Hostýnky Mountains


Plemeno: Anglický crested
Barva: černá-červená-bílá
Datum narození: 24.3.2016
Chovatel: vlastní odchov (vrh Q)
Registrační číslo: nemá
Váha: 1150 g

Otec: Joda Austerlitz, EN crested, černá-červená-bílá
Matka: Geretka Austerlitz, EN crested, černá-červená-bílá

Popis

Queenečka je první u nás narozená samička s výstavním poměrem barev. Ty má nádherně, výjimečně tmavé. I typově je velmi krásná, mohutná s kulatou hlavinkou. A tak jsem se rozhodla vzít jí na výstavu. Normálně samičky nevystavuju, ale tato je tak krásná, že jsem ji přece jen vzala. Posuzovatelka mi ji ovšem diskvalifikovala za “žábra” (odstávající srst na lících), což jsem já, ve své radosti, zcela přehlédla. Tak to prostě je, nic není dokonalé… Samička je samozřejmě vymazlená, zvyklá na veškerou manipulaci.

Po konzultaci s posuzovatelkou jsem si ji nakonec nechala do chovu. Dává krásná, barevná mláďata a jak jsme časem zjistili, tak má dokonce vlohu pro slate barvičku. Její mláďata jsou umísťována převážně jako mazlíci, takže pokud se u některého z nich žábra vyskytnou, tak to není žádný problém.

Queenečka měla v květnu 2019 svůj poslední vrh (W2) a po jeho odchovu byla ubytována jako mazlíček k mojí kamarádce Jitce, která již dala domov i našemu krásnému Yolovi. Ten byl před časem vykastrován a Queenka mu bude dělat milou společnost.

Na podzim roku 2021 nás Queenečka navždy opustila. Dožila se krásných 5,5 let. Děkujeme...

Fotogalerie