O NÁS (About us)

Již od malička se zajímám o zvířata. Vždy jsem toužila mít vlastního koně, psa nebo kočku, prostě cokoliv živého. Bohužel jako městské dítě jsem měla velmi omezené možnosti a o něčem takovém nemohla být ani řeč. Po dlouhém přemlouvání a otravování jsem si mohla koupit alespoň křečka. Časem následovala andulka a rybičky. Nicméně má touha po koních, psech a dalších zvířatech se spíše prohlubovala. Vždycky jsem rodičům tvrdila, že "až budu velká, budu bydlet na vesnici a budu chovat spoustu zvířat". Tato má posedlost mě ovšem s věkem neopustila, jak se moji rodiče mylně domnívali, ale spíše sílila.

Když jsem byla na základní škole, začala jsem jezdit pomáhat ke koním. Pracovala jsem, četla spoustu odborných knih, učila se, zajímala se, absolvovala jsem několik koňských táborů a využila jsem každé příležitosti, kdy jsem se mohla svézt. A když moji rodiče viděli, že to opravdu myslím vážně, tak se nakonec nechali přemluvit a v mých šestnácti letech mi koně, za samé jedničky na vysvědčení, přece jen koupili. U koní jsem prožila mládí a dodnes jsem jim za to velmi vděčná.

U koní jsem poznala i svého manžela, který na tom se zvířaty a jejich chovem byl úplně stejně jako já - městské dítě, které se v chovatelství nemohlo naplno realizovat. Od svých 16ti let máme vlastní koně. Svého prvního psa jsme si pořídili v roce 2001. Druhý pes následoval o 6 let později. To už jsme spolu bydleli v panelovém bytě a jediné, co jsme zatím chovali byli zlatí a džungarští křečci. Dosud jsme měli koníky v různých podnájmech a denně jsme za nimi dojížděli. Stále více jsme toužili po něčem svém. Oba jsme měli stejnou představu - mít koně doma a mít prostor pro chov zvířat. A protože "ve dvou se to lépe táhne", začali jsme společně realizovat náš sen. Po několika letech shánění a vybírání, se nám podařilo koupit usedlost s pozemky vhodnou k chovu koní. Jsme u lesa, na úpatí Hostýnských vrchů, a zároveň v dosahu civilizace. Koupí těchto nemovitostí se nám otevřeli možnosti, o kterých jsme dosud jen snili...

V současné době vlastníme 2 koně, 3 psy, 1 kočku, cca 30 chovných morčat, 4 skinny morčata, 1 suchozemskou želvu a ručně dokrmenou korelu, Rendolfa.