NAŠE MORČATA (Our cavies)

Zabýváme se chovem čistokrevných morčat plemene anglický crested. Jedná se o krátkosrsté plemeno, u kterého délka srsti nepřesahuje 3 cm. Typickým znakem tohoto plemene je rozeta na hlavě, která tvoří tzv. korunku. Ta by měla být hezky otevřená a kulatá, s malým středem.

Naše morčátka jsou mohutná, silná, s kompaktní stavbou těla. Dospělí jedinci váží něco přes 1 kg. Jsou s námi denně v kontaktu a jsou zvyklí na běžný ruch na zahradě, jako je křik dětí, štěkání psů, sekačka na trávu, startování aut a nejrůznější techniky. Každý den si s nimi povídáme, bereme je do rukou a v rámci časových možností mazlíme. Morčátka bydlí celoročně venku na čerstvém vzduchu ve velkých, prostorných ubikacích, v závětří verandy. Pokud je pěkné počasí, tak si užívají venkovního výběhu. Nemáme velkochov. Počet chovných mazlíků udržujeme v rozumné míře tak, abychom se jim stihli dostatečně věnovat. Naše samičky mají mláďata maximálně 2x ročně.

V chovu používáme jen standardní, zdravá morčata, bez genetických vad. Vycházíme ze standardu, uznaného Českým svazem chovatelů. Chováme trikolory v barvách černá-červená-bílá (okrajově slate-zlatá-bílá). Důraz klademe mimo jiné i na povahové vlastnosti a charakter. Naším cílem jsou spokojená, zdravá a standardní morčata, která budou dělat radost především jako mazlíci dětem i dospělým.