Zpět

INDIANA JONES Hostýnky Mountains

Senior

Plemeno: Anglický crested
Barva: slate-bílá se zlatou
Datum narození: 3.10.2018
Chovatel: vlastní odchov
Registrační číslo: nemá
Váha: 1034 g

Otec: Lucky Hostýnky Mountains, EN crested, černá-červená-bílá
Matka: Rosalie Green Garden, EN crested, černá-červená-bílá

Vrhy:  Y3, X3, P3, H4, CH4, I4, R4, L5, N5

Popis

Indiana Jones byl typově překrásné miminko. Narodil se ze spojení černých trikolorů. Vůbec jsem netušila, že jeho tatínek, Lucky, by mohl mít vlohu pro slate barvu. Takže Indi byl takové malé překvapení. Uvažovala jsem, že si ho nechám jako chovného samce do těch svých nestandardních slatů. Váhala jsem. Když se ale Indimu zvedla ouška a vypadal jako MickeyMouse, rozhodla jsem se, že ho přece jen nabídnu k prodeji. Jenže on asi prostě měl zůstat u nás…
Už byl zamluvený i zaplacený. Zájemkyně si ho měla těsně před Štědrým dnem vyzvednout jako vánoční dárek pro svého syna. Jaké ale bylo moje zděšení, když jsem v den vyzvednutí zjistila, že se Indimu udělala plíseň. :o( Musela jsem paní nabídnout jiné morčátko a začít s léčbou. Ta se nakonec protáhla na 8 týdnů a vzhledem k okolnostem a k jeho nepříbuznosti na naše slaty už u nás sameček zůstal.
Indiana Jones je mohutný, pěkný samec a ouška už mu pěkně spadla. Slate barvu má nestandardní a i oko je na slata světlé. Jsem zvědavá, zda se po něm budou rodit alespoň pěkně tříbarevná miminka, která budou primárně nabízena jako luxusní mazlíci.

Indiana u nás zplodil spoustu krásných mláďat. 

V září 2022 byl vykastrován, aby mohl v klidu dožít ve společnosti samiček v našem pomyslném domově důchodců.

Fotogalerie