Zpět

TATONEK Hostýnky Mountains


Plemeno: Anglický crested
Barva: slate-zlatá-bílá
Datum narození: 21.11.2017
Chovatel: vlastní odchov (vrh T1)
Registrační číslo: NS
Váha: 1181 g

Otec: Yenner von den Moss, EN crested, černá-červená-bílá
Matka: Zorka Green Garden, EN crested, slate se zlatou a bílou

Vrhy:  W3, V3, Q3, O3

Popis

Tatonek byl moje vysněné miminko – tříbarevný, poměrový slate. Měla jsem z něho velkou radost a těšila se, až s ním vyjedu na první výstavu. Všichni jsme si doma Tatonka oblíbili, a proto je patřičně vymazlený.

V létě 2018 jsem s ním vyrazila na první výstavu. Jaké ale bylo moje zklamání, když byl diskvalifikován za nestandardní slate barvu! :o(
Najednou jsem musela řešit otázku, co s ním – a vlastně se všemi mými slaty, dál. Vzhledem k obtížnosti barvy a malé chovné základně se nabízelo řešení, chov slatů ukončit. Jenomže problém byl, že Tatonek byl u nás až příliš oblíbený na to, aby ho děti a manžel dovolili prodat. A aby měli jistotu, že ho opravdu neprodám, tak ho ode mně koupili sami. :o)

Takže Tatonek u nás zůstal, a s ním ještě dvě slate triko samičky. Jejich potomci budou nabízeni výhradně jako krásní, barevní mazlíci.
Tatonek byl u nás jako chovný samec velmi úspěšný a za 3 roky u nás zplodil spoustu krásných, barevných potomků. Mnoho z nich zůstalo v našem vlastním chovu.

V říjnu 2020 jsme se rozhodli, jeho působení v chovu ukončit. Tatonek byl vykastrován a nyní si užívá zaslouženého důchodu v našem pomyslném “domově důchodců” ve společnosti samiček.

Tatonek nás opustil 14. května 2022. 

Fotogalerie